• Świetlica - ważne informacje

Amelia Skaba

Zastępca:

Milena Seidler

Dzień 10 listopada 2022 r był dla wychowanków świetlicy lekcją patriotyzmu i historii.

Afrykańskie plemiona – ciekawostki o stylu życia, wierzeniach i zwyczajach wybranych plemion afrykańskich. Wykonanie masajskiej biżuterii – naszyjniki z tekturowych talerzyków.

Madagaskar – gatunki fauny i flory występujące tylko na Madagaskarze – album obrazkowy z krótkimi opisami.

1.      Smok chiński – wprowadzenie do tematu, symbolika. Wykonanie smoków ozdabiając jego poszczególne części, np. z rolek papierowych

W dniu 09.11.2022 dzięki współpracy z Domem Kultury w Niewiadomiu zostały przeprowadzone zajęcia taneczne, które poprowadziła pani Ilona. Zajęcia miały na celu wyrabianie poczucia rytmu i słuchu muzycznego,kształtowanie koordynacji i sprawności ruchowej oraz doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi, pamięci i spostrzegawczości.

Rurki, kokardki a może świderki? Dzień Makaronu w świetlicy szkolnej!

Dzień Dyni w świetlicy szkolnej.

DZIEŃ BEZ SKARPETEK w świetlicy szkolnej.

1. Europejskie powitania – stworzenie minisłowniczka różnych form powitalnych z wybranych
30 krajów europejskich.

Kraj Andersena i klocków Lego – Dania – ciekawostki o kraju. Zapoznanie z wybranymi
baśniami Hansa Christiana Andersena – plastyczne inspiracje według pomysłu dzieci.
Świetlicowy konkurs na najciekawszą budowlę (z klocków dostępnych w świetlicy).

Tradycja parzenia herbaty – zapoznanie z historią herbaty i metodami jej przyrządzania.
Wykonanie prac plastycznych, których punktem wyjścia będzie zabarwienie kartki (kleks)
esencją herbacianą, a następnie z powstałej przypadkowej plamy stworzenie ilustracji przez
dorysowanie elementów inną techniką.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza świetlica bierze udział w akcji ZDROWO I SPORTOWO, która ma
na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych.