BohaterON w klasach czwartych, szóstej i siódmej.

2023-11-24

Celem zajęć było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego oraz poznanie losów Powstańców Warszawskich.
Klasy czwarte i szósta wysłuchały opowiadania Magdaleny Górskiej, którego bohaterką jest 11-letnia Janka mieszkająca w Warszawie przy ulicy Złotej w czasach II wojny światowej. Dzięki prwadzonenu przez dziewczynkę pamiętnikowi, uczniowie mogli poznać wydarzenia sprzed 79 lat. Uczniowie dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa. Odkryli również siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.
Uczniowie klasy siódmej obejrzeli odcinek programu Co za historia poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Poznali losy przodków, stanęli do nierównej walki z znienawidzonym wrogiem pragnąć wolności, wolnej Polski. Dowiedzieli się jak doszło do jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii, dlaczego doszło do wybuchu, jak przebiegało i jaką cenę zapłaciła Warszawa. Uczniowie przygotowali plakaty zawierające ikonografikę na temat zagadnienia historycznego związanego z Powstaniem Warszawskim.