2023-09-05

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 należy złożyć terminie do 13 września 2023 r. (środa) u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły.

Wnioski powinny być kompletne i zawierać wszystkie wymagane dokumenty potwierdzające dochód (zaświadczenia, decyzje, wyroki sądowe lub oświadczenia).

Stypendium szkolne dla uczniów pochodzących z Ukrainy, będzie przyznawane na identycznych zasadach jak dla uczniów z Polski - w formie refundacji poniesionych kosztów na cele edukacyjne. Rodzice  muszą zbierać stosowne faktury lub rachunki imienne za zakup materiałów edukacyjnych, strojów na wychowanie fizyczne, itp., ponieważ będą one podstawą do wypłaty stypendium. Dla uczniów z Ukrainy jest inny wniosek (przetłumaczony) oraz oświadczenie o dochodach, pozostałe dokumenty są takie same jak w przypadku uczniów z Polski i w razie potrzeby, Ukraińcy powinni z nich skorzystać. W przypadku, gdy rodzina nie osiąga żadnego dochodu, wnioskodawca powinien złożyć podpisane „zerowe” oświadczenie. Refundacji kosztów poniesionych przez ucznia na cele edukacyjne dokonuje się na podstawie następujących dokumentów: faktur VAT, imiennych rachunków, imiennych biletów miesięcznych, dowodów wpłaty, potwierdzeń wystawionych przez szkołę. W ostateczności, jeżeli wnioskodawca nie jest w stanie udokumentować zakupu może napisać stosowne oświadczenie z klauzulą „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Nie ma możliwości refundacji kosztów zakupu używanych komputerów PC/laptopów, tabletów, drukarek, monitorów oraz części komputerowych. Na podstawie umowy kupna sprzedaży mogą zostać zrefundowane tylko i wyłącznie używane podręczniki szkolne (nie dowolne książki), sprzęt sportowy potrzebny w ramach uprawianej dyscypliny sportu oraz  instrumenty muzyczne w przypadku uczniów, którzy uczą się grać na instrumentach.

Po wstępnej weryfikacji, szkoły zbiorczo składają w kancelarii Urzędu Miasta wnioski
z udokumentowanym dochodem do 600,00 zł (koniecznie do 15.09.2023 r.),