Podsumowanie konkursów polonistycznych dla klas IV – VIII organizowanych w II półroczu

2023-06-05

Na przełomie kwietnia i maja chętni uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Moja Książka”.  Zdaniem konkursowym było stworzenie autorskiej książki artystycznej, niezwykłej i unikatowej. Praca była połączeniem interesującej i mądrej treści z różnorodną przestrzenną lub płaską techniką wykonania.  Wszystkie prace wzięły udział najpierw w szkolnym etapie  konkursu a następnie zostały przesłane do Młodzieżowego Domu Kultury w Tychach, by wziąć udział w edycji ogólnopolskiej.

Oto wyniki szkolnego etapu konkursu:

I m.  Amelia Podleśny kl. 4a

II m.  Zofia Boczkowska kl. 7a i Hanna Raszczyk kl. 4b

III m.  Maja Rachubka, Nadia Pisulska i Marcin Pyszny kl. 4a

***

W maju uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnym konkursie pod hasłem „Mapa polskich legend”.

Wyniki:

I m.  Amelia Podleśny, Julia Słomian i Krzysztof Krawczyk

II m.  Wiktoria Podleśny

III m.  Kinga Nowak i Maja Rachubka

Wyróżnienia: Franciszek Janoszka, Dominik Słomian, Szymon Prefeta

***

W maju miały miejsce jeszcze konkursy humanistyczne na poziomie poszczególnych klas.

W klasach czwartych odbył się konkurs pod hasłem „Znamy lektury czwartoklasisty”, w klasach V – VI „Quiz polonistyczny”, w klasach VII – VII „Znamy rodzaje i gatunki literackie”.

Wyniki kształtują się następująco:

Kategoria klas IV:

I m. Hanna Raszczyk