"NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH”

2023-03-27

W dniu 23 marca 2023 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku odbył międzyszkolny konkurs wiedzy „ Nasze zdrowie w naszych rękach”.

z
Jego celem było utrwalenie zasad zdrowego odżywiania, podniesienie wśród uczniów świadomości na temat bezpiecznych zachowań, promowania zdrowego stylu życia, wiedzy na temat ekologii, wyrabianie nawyku bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, rozwijanie umiejętności efektywnego działania w grupie, jak również zasad fair – play podczas współzawodnictwa i zabawy. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: pani Aurelia Szymanowska – przedstawiciel PULS –MED, pani Ewa Grabowska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczej w Rybniku, przedstawiciele Policji mł. asp. Mateusz Poznański, asp. Norbert Marcol oraz przedstawiciel OSP Niewiadom Łukasz Materzok.
Współorganizatorem konkursu była Rada Dzielnicy Niewiadom, która ufundowała nagrody oraz poczęstunek dla dzieci, za co serdecznie dziękujemy.
W konkursie brały udział trzy osobowe grupy uczniów z sześciu szkół podstawowych klas piątych SP22, ZSP nr 14, SP21, SP nr 3 Rydułtowy, SP 23 oraz ZSP nr 2 jako organizator.
Po ponad trzech godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców:
I MIEJSCE – SP21
II MIEJSCE – ZSP nr 2