Konkurs z okazji Dnia Ziemi

2022-04-10

Konkurs dla wszystkich !

Zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie z okazji Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
Uczniowie kl. 1-4 konkurs na plakat pt: „Ocalmy naszą planetę”

Uczniowie kl. 5-8 konkurs na prezentację multimedialną na jeden z poniższych tematów:

1.Odnawialne źródła energii.
2.Segregacja odpadów.
Warunki uczestnictw. Konkurs na plakat dla klas 1-4
• uczestnicy konkursu przygotowują prace plastyczne w formacie A3 przy zastosowaniu dowolnej techniki plastycznej (rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane)
• każda praca musi zawierać hasło promujące Dzień Ziemi
• plakaty muszą być pracami autorskimi
• plakat musi być wykonany samodzielnie
• na odwrocie prace powinny być podpisane: imię, nazwisko, klasa
Plakaty należy składać do Pani Ilony Zientek- nauczycielki chemii i plastyki do dnia 26. IV .2022 r.
Warunki uczestnictwa. Konkurs na prezentację multimedialną dla klas 5-8
•uczniowie wykonują prezentację multimedialną w programie PowerPoint na jeden z dwóch podanych tematów:
1.Odnawialne źródła energii.
2.Segregacja odpadów.
•prezentacja powinna zawierać zdjęcia, filmiki, quiz z wiedzy zawartej w prezentacji
•mile widziane ciekawostki, przejścia w prezentacji, szata graficzna prezentacji
•na ostatnim slajdzie powinno znajdować się imię, nazwisko, klasa autora prezentacji
Prace będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:
A) zgodność z regulaminem
B) czytelność przekazu
C) pomysłowość projektu
D) estetyka wykonania
E) efektywne wykorzystanie narzędzi programu Power Point (np. animacje, przejścia, dźwięk)
Prezentację multimedialne należy wysyłać na maila:j.nowobilska63@gmail.com  W tytule wiadomości należy podać konkurs „Dzień Ziemi 2022”, zaś w treści wiadomości podać: imię, nazwisko, klasę.
Organizator konkursu: Jolanta Nowobilska- nauczyciel geografii i przyrody.