2022-01-03

Jasełka 2021

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Wyjątkowy charakter tych świąt podkreśliły w tym roku dzieci z  klasy IIIa naszej szkoły, pod opieką wych. Ewy Frogowskiej, wystawiając Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku ze względu na pandemię, Jasełka odbyły się  dla poszczególnych klas w dniach 16 i 17 grudnia 2021 roku. W specjalnie przygotowanych strojach oraz scenografii mali aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, królowie, pastuszkowie, Aniołowie oraz dzieci, które przyszły pokłonić się nowonarodzonemu Dzieciątku. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami "Cicha noc", "Świeć gwiazdeczko mała, świeć" w wykonaniu dzieci oraz wysłuchanymi pastorałkami "Jest taki dzień", "Alleluja" i "Trzej królowie". Jasełka bardzo się podobały, a dzieci zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Natomiast dla uczniów z klas przebywających na kwarantannie p. Anna Mitręga przygotowała Jasełka w formie pięknej prezentacji multimedialnej.