Czytanie to wielka przyjemność

2023-11-20

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Głośne czytanie rozwija u dziecka jego zasób słownictwa, pamięć, wyobraźnię. Uczy logicznego myślenia. Wychowawca grupy „Madre Sówki” pani Anna Bajer nawiązała współpracę ze środowiskiem lokalnym - filią biblioteki miejskiej nr 22 w Rybniku. Dzięki temu najstarsza grupa będzie uczestniczyła w cyklicznych zajęciach bibliotecznych. Pierwsze spotkanie odbyło się już dziś.  Dzieci odwiedziły filię biblioteki, gdzie czekała już przesympatyczna pani Danuta. Przeczytała dzieciom bajkę, następnie prowadziła z dziećmi rozmowy nt. tekstu. Dzieci mogły zwiedzić bibliotekę, przejrzeć jej zasoby. Dowiedziały się czym jest biblioteka i w jakim celu się ją odwiedza. Poznały zasady wypożyczania książek, zapoznały się z zawodem bibliotekarza. Wychowankowie wykazali się wielkim zainteresowaniem, uważnie słuchali treści przekazywanych przez pracownika biblioteki.
Tekst: Anna Bajer