#MoveWeek - podsumowanie

2023-06-08

#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy

Każdy przedszkolak z P29 w Rybniku doskonale wie, że „gimnastyka to świetna sprawa, i dla wszystkich to zabawa”! Stąd tak chętnie wychowankowie wzięli udział w #MOVEWeekPoland 2023. W ramach akcji, która trwała od 22 maja do 1 czerwca, wszyscy jeszcze więcej się ruszali… Co to znaczy? Wykorzystując filmiki z kanału Akademia Krokieta i Lamy, uczestniczyli w porannym rozruchu i dodatkowych przerwach ruchowych w czasie zajęć. Dzięki nim dzieci uczyły się koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale też i rozpoznawania figur geometrycznych, elementów budowy roweru itp. To prawdziwa edukacja w ruchu. Kolejną atrakcją dla dzieci był udział w zawodach sportowych: Sówki zmierzyły się w „wyścigach rzędów” na sali gimnastycznej, a Tygryski na placu zabaw. Dzieci przyswajały zasady gry fair play i gratulowania wygranemu przeciwnikowi (och, jak trudnego w tym wieku!). W czasie zaplanowanej przedszkolnej wycieczki, ruchu było znacznie więcej dzięki zabawie zorganizowanej z animatorkami z Klubu Dejzi – mini disco, zabawa Limbo, czyli sztuka przejścia pod tyczką, a także maxi Dobble na plaży – były strzałem w dziesiątkę!  1 czerwca, w ramach Dnia Dziecka, świętowany był w przedszkolu także Dzień Tańca. Przedszkolaki oglądały występ swojej starszej koleżanki, Ani Dawidowskiej, uczennicy kl. II, która wykonała swój medalowy pokaz gorącej salsy. A potem w grupach bawiły się tańcząc m. in. cwałując do ulubionego przez Kangurki utworu „Bella Ciao” oraz ukochanego przez Małe Misie „Dwóm tańczyć się zachciało”. Cele MoveWeek z pewnością zostały osiągnięte – pozytywna energia i radość płynąca z aktywności fizycznej sprawiła, że stanie się ona stałym elementem codzienności dzieci!

Tekst: E. Matuszek