„Dbaj o swoje bezpieczeństwo”

2023-06-07
Pani starszy aspirant Angelika Strzebińczyk z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami w ramach pogadanki prewencyjnej ,,Bezpieczne wakacje". Głównym tematem spotkania było omówienie szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa, w tym zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych, pozostawania pod opieką dorosłych, bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto przypomniano, jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Dzieci i młodzież odpowiadały na pytania pani aspirant, dzięki którym uporządkowały swoją wiedzę nt. unikania, ale i sposobów radzenia sobie z niebezpieczeństwami. Z taką postawą, mamy nadzieję, przeżyją radośnie, zdrowo i bezpiecznie nadchodzący czas wakacji!
Małe Misie skorzystały z dodatkowej atrakcji - pani aspirant pokazała im policyjny radiowóz, co, oczywiście, bardzo je ucieszyło!