Od przedszkolaka do olimpijczyka... Dbamy o formę po pandemii

2022-06-05

Dzień Dziecka na sportowo? Oczywiście! Tak świętowali nasi wychowankowie. Przedszkolna Olimpiada była okazją do świetnej zabawy, ale i mierzenia się z nowymi wyzwaniami. Uroczysta oprawa rozpoczęcia oraz ceremonia dekoracji zawodników pokazały dzieciom, że sport może mieć podniosły charakter i budzić prawdziwe emocje. Kto wie, może w przyszłości któryś z naszych przedszkolaków zostanie prawdziwym olimpijczykiem?

W czasie olimpiady rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Na zdrowie stawiam – sport uprawiam”. Laureatami zostali:

I miejsce – Igor Szymura z grupy Misie;

II miejsce – Fabian Fajkis z grupy Kangurki;

III miejsce – Nikodem Szumierz z grupy Misie. Serdecznie gratulujemy talentu!

Sportowa olimpiada była zwieńczeniem działań edukacyjnych realizowanych przez nauczycieli w tym roku szkolnym. W czasie po pandemii, kiedy to zamknięciu i spowolnieniu życia byliśmy poddani, szczególnie wspieranie rozwoju dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej oraz fizycznej wymagało  poświęcenia czasu i uwagi.

W przedszkolu świetnie się to udało poprzez celebrowanie ruchu  - indywidualnej i grupowej aktywności fizycznej dzieci.

Przedszkolacy uczestnicząc codziennie w zabawach ruchowych, muzycznych, gimnastyce porannej, ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach w ogrodzie przedszkolnym doskonalili motorykę całego ciała, wdrażani byli do respektowania przyjętych zasad, współdziałania w grupie oraz zdrowej rywalizacji, rozwijali zainteresowania sportowe, poszerzali wiedzę na temat dyscyplin sportowych. Uczestniczyli także w projektach i akcjach promujących zdrowy styl życia (dieta, higiena) oraz aktywny wypoczynek, m.in.:

- ogólnopolska akcja edukacyjna „Zdrowo i sportowo” z firmą „Kids&Sport”;

- akcja „Wirusoochrona” z WSSE w Katowicach;

- Klub Zdrowego Przedszkolaka z PSSE w Rybniku;

- Kubusiowi Przyjaciele Natury z marką „Kubuś”;

- warsztaty z produkcji mydełek z firmą „Grajfka”.